Menu Zamknij

„Shinkage ryū meeting Lipiec 2020”

W minioną sobotę (19.07.2020), członkowie wrocławskiego dojo  Shinkage ryū mieli niecodzienną okazję poćwiczyć z senpai Piotrem (Ko-Marobashi), z Gdynii. Piotr, uczeń Sensei Narazaki’ego (Menkyo Kaiden), oraz Radosława Mikołajczuka (Tengushō-oku),  zgodził się z nami spotkać i wspólnie trenować w trochę innej niż zazwyczaj konwencji.

W czasie trzygodzinnej sesji treningowej, senpai Piotr podzielił się z nami swoją wiedzą, podpowiadając tu i tam jak najlepiej wykonywać poszczególne kata i techniki. Dla nas była to również okazja do spróbowania swoich sił z innym niż zazwyczaj uchidachi – co już samo w sobie ma ogromną wartość, jednakże spotkanie nie dotyczyło jedynie płaszczyzny szermierczej. Było ono również okazją do spotkania się we wspólnym gronie rodziny Sei no Kai, porozmawianiu i wzmocnieniu naszych relacji.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Piotrkowi za wspólny trening i już zaczynamy przygotowania do… seminarium z sensei Szymonem Lasotą (Tengushō-oku) we Wrocławiu w sierpniu, a poniżej załączamy krótką fotorelację z tego pierwszego „Shinkage ryū meetingu”. 

Hon'yaku/Translation »