Menu Zamknij

Zimowe Seminarium z Sensei Narazaki 2019 – Podsumowanie

W dniach 17 – 24.02.2019 odbyło się kolejne, cykliczne już seminarium Shinkage-ryū prowadzone przez Sensei Narazaki Nobuki (Menkyo Kaiden, Shihan).
Na odbywające się w Warszawie treningi przybyli adepci kenjutsu z Warszawy, Krakowa oraz sekcja Wrocławska, w pełnym składzie. Pierwsze dwa niedzielne treningi (17.02) zostały w pełni poświęcone dla początkujących. Sensei Narazaki bardzo dokładnie oraz niezwykle szczegółowo omówił wszystkie techniki wchodzące w skład podstawowego zestawu Sengaku en no Tachi oraz reiho naszej szkoły – cierpliwie odpowiadając na wszelkie pytania i korygując błędy. Każdy z początkujących adeptów kenjutsu miał okazję poćwiczyć samodzielnie z Sensei i otrzymać indywidualne uwagi oraz korekty.
Pozostali ćwiczący, pod bacznym okiem Szymona Lasoty (Tengusho-oku) trenowali zestawy kata odpowiadające ich poziomom zaawansowania.

Następna niedziela (24.02), to intensywna praca wszystkich uczestników seminarium. Sekcję wrocławską reprezentował Grzegorz Skórzewski, który pod bacznym okiem Sensei Narazaki doskonalił szczegóły, dotyczące podstawowych zasad Shinkage-ryū oraz zestawu Sengaku en no Tachi. Wkład pracy i wytrwałość Sensei Narazaki zaowocowały utrwaleniem elementów kluczowych dla poprawnego wykonania technik wchodzących w skład każdego kata.

Warto zaznaczyć, że seminarium to nie tylko ogromna dawka wiedzy. To przede wszystkim okazja do spotkania innych adeptów, wzmocnienia przyjaźni oraz relacji, dzięki którym Budo rozwija nie tylko naszą formę fizyczną, ale również charakter.

Wszystko co dobre, ma niestety swój koniec. Żegnamy się zarówno z Warszawą jak i Sensei Narazaki. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas oraz naukę. Dziękujemy również dojo Warszawa za zorganizowanie seminarium. Następne, bliżej lata, będzie miało miejsce w Warszawie oraz Wrocławiu.

(Zdjęcia, Anna Skórzewska)

Hon'yaku/Translation »